Neretas sētas putni

Kopš 2013. gada pavasara rosos centrālajā Dienvidlatvijā, Sēlijas paugurvaļņa DR kaktā, Neretas pagastā, kur pavadu katru mīļu brīvu brīdi. Ikdienā piefiksēju visas putnu sugas, kuras esmu novērojis mūsu sētā vai no mūsu sētas un/vai apgredzenojis.

No 2103. gada 30. marta līdz 2013. gada 12. oktobrim savās lauku sētā Neretas apkaimēs esmu piefiksējis 124 putnu sugas, 59 putnu sugas no tām esmu arī apgredzenojis. Šeit sētā novēroto putnu saraksts. Ja ieskatās, baltajai cielavai, kas tup uz vada, uz kreisās kājas ir gredzens, droši vien manējais.

motalbnereta

Apkārtējā vide mums tur ir cilvēku maz ietekmēta (nav intensīvas lauksaimniecības, mežsaimniecības, rūpniecības, kūdras izstrādes u.tml.), tāpēc sētas apkārtnē sastopama liela bioloģiskā daudzveidība. Apkaimes biotopi – meži (pārsvarā lapu koku), krūmāji, slapjumi, grāvji, mazas zemnieku saimniecības, daži apkopti un aizauguši dārzi, pļavas, lauces, dažviet sējumi, ganības, netālu purvs ar ezeru pa vidu. Te ieskatam novērojumu un gredzenojumu vietas foto:

neretasseta

 

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s